Miejski Ośrodek Pomocy Osobom Bezdomnym i Uzależnionym w Opolu zobowiązuje się zapewnićdostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Osobom Bezdomnym i Uzależnionym w Opolu: http://www.noclegownia.opole.pl 

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia 2022-03-31

Ostatnio dużą aktualizację sporządzono dnia: 2024-02-28 

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny

Miejski Ośrodek Pomocy Osobom Bezdomnym i Uzależnionym w Opolu

45-601 Opole

Ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 18

Tel.: 77 456 27 76

Fax: 77 456 27 76 w. 25

e-mail: dyrektor@noclegownia.opole.pl

strona internetowa: www.noclegownia.opole.pl

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także żądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.

Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.

Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. 

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniania dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich:

http://www.rpo.pl/

Dojazd do Ośrodka możliwy samochodem osobowym z możliwością skorzystania z parkingu na terenie Ośrodka. Możliwy dojazd autobusem komunikacji miejskiej, liniami nr: 7, 8, 12, 14. 

Do wejścia prowadzą schody oraz platforma. Biuro pracowników obsługi znajduje się na parterze po lewej stronie zaraz przy drzwiach wejściowych. 

Toalety dostosowana dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze po prawej stronie korytarza.

Drzwi wejściowe są przeszklone, nie są automatycznie rozsuwane. W razie potrzeby pomocy pracownika obsługi przy drzwiach wejściowych znajduje się domofon.

Wejście do budynku znajduje się na niskim parterze bez schodów. 

Drzwi wejściowe są przeszklone, nie są automatycznie rozsuwane. W razie potrzeby pomocy pracownika obsługi należy zadzwonić domofonem przy wejściu do budynku noclegowni mężczyzn.

Toalety dostosowana dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze budynku.

Wejście do budynku znajduje się na niskim parterze bez schodów. 

Dział administracyjno-gospodarczy, w tym Dyrekcja Ośrodka, znajduje się na niskim po prawej stronie. Drzwi prowadzące do prawego skrzydła są przeszklone, nie są automatycznie rozsuwane.

Dział opiekuńczo-terapeutyczny znajduje się na parterze po lewej stronie. Drzwi do lewego skrzydła są  przeszklone, nie są automatycznie rozsuwane. W razie potrzeby pomocy pracownika obsługi przy drzwiach wejściowych znajduje się domofon.

Schronisko znajduje się na drugiej i trzeciej kondygnacji budynku. Do dyspozycji jest winda.

Toalety dostosowana dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na każdej kondygnacji budynku.

W Ośrodku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak dostępności tłumacza języka migowego.

Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego dostępny jest na stronie internetowej Ośrodka www.noclegownia.opole.pl w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Deklaracja dostępności.